ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace k významu našeho členství v EMTC

1. Členství v EMTC
EMTC (http://www.emtc-eu.com/) zejména podporuje tyto cíle a zásady:

  • rozvoj profese muzikoterapie a její uznání v Evropě
  • zlepšování informovanosti o tomto oboru
  • kvalitní vzdělávání odborníků
  • sdílení znalostí a zkušeností
  • rozvíjení vzájemné spolupráce, respektu a dobrých vztahů mezi kolegy, organizacemi i zeměmi

Naše členství nám poskytuje propojení k evropskému kontextu muzikoterapie jak po organizační a profesní stránce, tak z odborného a praktického hlediska. Díky zapojení do regionálních, národních i mezinárodních aktivit, získáváme inspiraci a náměty pro zlepšování povědomí o muzikoterapii mezi odbornou i laickou veřejností. Praktickým příkladem jsou aktivity, pořádané vždy na podzim k Evropskému dni muzikoterapie (15. 11.) Tyto činnosti přinášejí nezanedbatelný přínos v našich aktivitách, směřujících k uznání a zakotvení muzikoterapie v ČR. Pro členy CZMTA – je též možné účastnit se odborných aktivit pořádané některou z členských zemí a navázat kontakt s muzikoterapeuty v zahraničí (např. spolupráce University Palackého – Dr. Jiří Kantor a University v Rize – Prof. Christine Martinsone). Kontakty na delegáty jednotlivých zemích jsou k dispozici na výše uvedených stránkách EMTC, popř. může osobně zprostředkovat kontakt naše delegátka Markéta Gerlichová.

2. Kongres EMTC ve Vídni 2016
Jako každé tři roky pořádá EMTC velkou muzikoterapeutickou konferenci – ta poslední, již desátá v pořadí, se konala v létě 2016, ve Vídni. Byla nazvána „Symfonie dialogů“, během 4 dni proběhly tyto hlavní tematické dialogy:

  • Neurověda a muzikoterapie: Dr. Stephan Koelsch (Universita v Bergenu, Norsko) & Dr. Wendy Magee (Universita ve Filadelfii, USA)
  • Komponování a improvizace: Johanna Doderer & Dorit Amir (Israel)
  • Muzikoterapie a ekonomika: Christian Köck (Rakousko) & Brynjulf Stige (Norsko)
  • Evropská konfederace muzikoterapie – dialog předávajícího a nastupujícího výboru

Dále samozřejmě řada dalších přednášek, panelů, workshopů, posterů a dalších akcí, viz stránky http://www.emtc2016.at/.

3. Následující evropský kongres EMTC se připravuje na léto 2019 a proběhne v Dánsku na Aalborg University, více na www.danskmusikterapi.dk

4. Již nyní se však můžete hlásit na „Nordický muzikoterapeutický kongres“ v létě 2018, který proběhne ve Švédsku. Ti, co mají zájem o aktivní příspěvek, mohou zaslat abstrakta svého návrhu do 1. 11. 2017. Téma kongresu je „Tělo, duše, mysl a srdce, více na www.nmtc2018.se

5. Aktuální pozvánka na muzikoterapeutické symposium 'Music Therapy and Trauma/PTSD Treatment'. Zmíněné symposium proběhne 26. – 28. 5. 2017 v HolandskuI. Více na www.muziektherapie.nl.

Kontakt na zástupkyni CZMTA v EMTC Markétu Gerlichovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

MŠMT
WFMT
EMTC