ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

PODMÍNKY K PROFESI MUZIKOTERAPEUTA (jednotlivé kroky)

Často kladenou otázkou na asociaci je, kdy se můžeme prohlásit za muzikoterapeuta?

Pro uznání muzikoterapeutické kvalifikace (podle CZMTA) je potřeba naplnit standardy profesního členství. Vzhledem k tomu, že profese muzikoterapeut není zatím pevně ukotvena v zákoně, vychází CZMTA ze standardů a podmínek platných k výkonu profese v zemích, kde je již obor muzikoterapie etablovaný. Více o muzikoterapii v legislativě se dozvíte v tomto článku.

Pokud se tedy chcete vydat cestou muzikoterapie a stát se kvalifikovaným muzikoterapeutem, máte před sebou následující kroky. Ne všichni však začínají od nuly, proto si přečtěte pozorně podmínky jednotlivých úrovní, abyste zjistili, kde je třeba ve vašem případě začít. Někdo může již teď dosáhnout na garantované nebo profesní členství.

1) NEPROFESNÍ ČLEN CZMTA (možnost pro každého, kdo s muzikoterapií začíná a kdo dostane doporučení od dvou stávajících členů CZMTA, povinnost pouze členského poplatku). Pro vstup potřebujete doporučení dvou stávajících členů CZMTA. S tímto doporučením je možné zažádat o přijetí do asociace na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Napište pár řádků o sobě a uveďte svou motivaci ke vstupu do naší organizace.

Budete se moci účastnit akcí určených pro členy CZMTA, budou vám přicházet novinky ohledně připravovaných akcí určených pro členy CZMTA, můžete tak sbírat potřebné zkušenosti a náhledy na profesi muzikoterapeuta. Zároveň je nutné postupně nabírat všechny potřebné náležitosti k naplnění 1. stupně kvalifikace, čímž je garantované členství.

2) GARANTOVANÉ ČLENSTVÍ potvrzuje kompetenci členů asociace v oblasti využití muzikoterapeutických (případně také muzikofiletických) postupů a metod v rámci kmenové profese garantovaného člena asociace - podmínky naleznete ZDE.

3) PROFESNÍ ČLENSTVÍ v Muzikoterapeutické asociaci České republiky je vázáno na naplnění profesních standardů asociace, které naleznete ZDE.

 

V současné době můžete absolvovat studium Muzikoterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci (tříleté navazující magisterské studium), které po absolvování odpovídá standardům potřebným ke GARANTOVANÉMU ČLENSTVÍ CZMTA.

Možnosti, kde získat potřebnou PRAXI, naleznete ZDE

Supervize nabízí pravidelně supervizoři za CZMTA na našich stránkách ZDE

  • Pro naplnění podmínek supervize není nutné využít pouze zdroje CZMTA, nicméně je nutné, aby supervize byla zaměřena již na muzikoterapeutickou praxi.
  • Více informací o možností supervize naleznete ZDE

Veškeré kurzy a semináře garantované CZMTA naleznete ZDE. Pro naplnění standardů k profesnímu členství (kvalifikace muzikoterapeuta) je zapotřebí v součtu min. 250 hodin získávání odborných dovedností a specifické teorie muzikoterapie

V případě dotazů ohledně „vaší muzikoterapeutické cesty“ se můžete obrátit na Jindru Bartošovou, a to na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MŠMT
WFMT
EMTC