ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Přinášíme vám workshop, který vám prožitkovou formou umožní nahlédnout do muzikoterapeutické praxe u tří českých muzikoterapeutek během soboty. V neděli vám nabídneme workshop se zahraniční lektorkou z Holandska. Dozvíte se vše podstatné o jejich metodách i o aplikaci v praxi. Workshop je vhodný pro pedagogy, hudebníky, psychology, studenty humanitních oborů, ale též pro běžné zájemce. Absolvent workshopu obdrží na konci certifikát o absolvování.

Lektoři: Ladislava Dlouhá, Svatava Drlíčková, Laurien Hakvoort, Lenka Kružíková

Sobota 9:00 – 19:00 hod.

SVATAVA DRLÍČKOVÁ

Hudební proměny v praxi

V rámci workshopu se budeme dívat na hudbu jako umění a hudbu v kontextu muzikofiletiky a muzikoterapie. Jaké faktory jsou přítomny při těchto proměnách a jakým způsobem můžeme s hudbou zacházet, aby se v našich rukou mohla kreativně měnit a my s ní.


LADISLAVA DLOUHÁ

Léčivá moc našeho hlasu

Hlas je spojen se všemi vrstvami našeho žití – fyzickou, psychickou i duchovní. Díky tomu může člověk z hlasu číst a rozumět prožívání svému i druhých lidí. Svým hlasem může zpátky ovlivňovat své fyzické tělo, svou psychiku a dotýkat se věcí, které nás překračují. A od nepaměti to v různých kulturách lidé dělali.

V ochutnávkovém workshopu se v první části budeme dotýkat hlasem našeho fyzického těla, objevovat jeho vnitřní prostor a zkoumat jeho reakci na náš zájem. V druhé části se seznámíme s některými léčivými technikami – prozpívávání čaker, zvukový qi gong, harmonizující vokály z pohledu kabaly.

 

LENKA KRUŽÍKOVÁ

Hudební podpora v muzikoterapii

Workshop se bude zabývat hudební podporou u vybraných klientů se speciálními vzdělávacími potřebami (s mentálním/kombinovaným postižením/poruchami autistického spektra), které má lektorka ve své privátní praxi. Hudební podpora se v muzikoterapii vztahuje k aktuální potřebě klienta, kterou můžeme naplňovat společně hudebně/nehudebně/případně s propojením s dalšími expresemi. Ukážeme si praktické techniky práce s dechem, hlasem, rytmem, písní a pohybem.

 

Neděle 8:30 – 15:00 hod. 

LAURIEN HAKVOORT

Dr. Laurien Hakvoort je nizozemská registrovaná muzikoterapeutka, která je součástí neurologické muzikoterapie. Je lektorkou muzikoterapeutických přístupů na katedře muzikoterapie ArtEZ University of Arts v bakalářském a (pre)magisterském programu již 25 let. Kromě toho působí jako nezávislá vědecká pracovnice a jako vyučující muzikoterapie hostuje také na Univerzitě Palackého v Olomouci. 17 let byla muzikoterapeutkou ve forenzní psychiatrii a v současnosti provozuje svou soukromou muzikoterapeutickou praxi Muzis.net.

Zabývá se přístupem rapové muzikoterapie a využití hiphopu.

 

Garance kurzu: Kurz je garantován Muzikoterapeutickou asociací České republiky (CZMTA).

Místo a čas konání: YOGA i-D, Poštovská 3, Brno - střed. V sobotu od 9.00 do 19:00 hodin, v neděli od 8:30 do 14:30 hodin.
Cena kurzu: 2 900,- Kč = 116 EUR (cena pro členy CZMTA 2 200,- Kč = 88 EUR)

Způsob přihlášení a platby: Přihlaste se prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dále uhraďte zálohu na kurz ve výši 1.000,- Kč. Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a slovo kurz. Až poté vám bude místo na kurzu rezervováno. Zbytek platby se bude provádět těsně před konáním kurzu.
Číslo účtu pro platby v CZK: 2101201695 / 2010
Číslo účtu pro platby v EUR: 2701344120 / 2010
IBAN: CZ5120100000002701344120
BIC: FIOBCZPPXXX
Storno podmínky: Při odhlášení dříve než 10 dní (včetně) před začátkem kurzu se záloha vrací v plné výši. Při odhlášení 10 dní - 3 dny (včetně) před začátkem kurzu se účtuje poplatek 500,- Kč nebo je za sebe možné poslat náhradu. Při odhlášení méně než tři dny před začátkem kurzu se záloha nevrací, je možné za sebe poslat náhradu.

MŠMT
WFMT
EMTC