zveme vás na další ročník muzikoterapeutického sympózia pro členy CZMTA, které proběhne na skautské základně Domašov nad Bystřicí (kousek od Olomouce), letos na téma SPOLEČNĚ V POHYBU.

Cena: 2 000,- Kč

Přihlášky a platba: přihlášky posílejte prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., přihlášení je závazné po přijetí celé částky 2 000,- Kč na účet CZMTA č.ú. 2101201695 / 2010, VS: 3332019, do poznámky napište své jméno. Platbu je možné provést také v EUR, a to 80 EUR na účet CZMTA 2701344120 / 2010, IBAN: CZ5120100000002701344120, BIC: FIOBCZPPXXX. Přihlášky a platbu posílejte prosím nejpozději do 20. května 2019.

Ubytování: celý objekt bude k dispozici jen pro nás. Pokoje jsou pro více účastníků, spí se ve vlastním spacáku - na posteli bude čisté prostěradlo. Většinou je WC a sprcha přímo na pokoji. Dále je k dispozici jídelna, místnost s barem a klavírem, 2 menší klubovny a krásný podkrovní prostor ke společnému setkávání. Okolo je les, louky a řeka. Auta mohou parkovat přímo u objektu – max. 12 aut.

Strava: postarají se o nás od páteční večeře až po nedělní oběd, včetně možnosti diet. Kávu a čaj bude možné si uvařit na baru. Drobné příspěvky jako buchta či jiná dobrůtka ke kávě se určitě budou hodit na společný stůl v rámci sdílení. 

 

Program:

Workshop Hlasová improvizace – Ladislava Dlouhá

Společné zvučení - zpívání, hra s rytmem, intonací a melodiemi. Hlasová improvizace v nejširším smyslu. Objevování svých hranic a jejich překonávání.  Cesta k svobodnému sebevyjádření, k probuzení tvořivosti, cesta k vnitřní radosti.

 

Workshop Tanec emocí – Alena Chládková 

Workshop využívající primitivní expresi a taneční terapii k poznávání a pohybovému vyjádření toho, co hýbe našimi životy – našich emocí.

 

Workshop Body music - Pavel Jasanský 

Hra na tělo (body music) je asi nejpřirozenějším zvukovým a hudebním vyjádřením člověka.Vlastní tělo používáme jako perkuse, seznamujeme se s ním a objevujeme jeho možnosti. Jde tedy o poznávání našeho těla nebo tanec? O neverbální komunikaci nebo  efektní rytmickou vložku? Pojďme to společně prozkoumat a být ve společném rytmu.

Workshop Zuzany Ouředníčkové

Muzikoterapie s lidmi se specifickými vzdělávacími potřebami.

Workshop Hudební terapie systémů – Zdeněk Šimanovský

Kniha Hry s hudbou a techniky muzikoterapie mi vyšla před dvaceti lety, v roce 1998. Prodává se dál, ale od těch dob jsem ušel další kus cesty za poznáním možností hudby jako léčebného média. O nové poznatky a zkušenosti, resp. o letmý náhled na ně bych se chtěl s vámi v neděli v Domašově podělit.

Ochutnávka supervize - možnost supervidovat kazuistiku či aktuální téma ze své MT praxe v malé skupině a získat zkušenost dobré podpory, učit se vzájemně ze zkušeností ostatních. Noemi Komrsková a Tomáš Procházka.

Natáčení videa pro CZMTA - záběry z víkendu, odpolední tvoření, inspirace od vás - a uvidíme, jak se povede. Mělo by sloužit k propagaci CZMTA a zájmu o MT. Kdo se bude chtít podílet, je vítán.

Večerní jamování - společné hraní a zpívání, takže nástroje s sebou! Je možné si posedět i u ohně. 

Již tradiční ranní koncovkování s Petrem Bronišem. 

Kromě toho posdílíme třeba odkud kdo je a co dělá, své postřehy a náměty, přání i stížnosti, předáme si kontakty a podobně. 

P.S. zkusíme společnou píseň? 

 

 V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. Těšíme se moc na setkání s vámi. Dana, Vendy, Zuzka a Petr.