Hošťálková Naděžda

Hostalkova Nadezda

Kvalifikace: mojí profesí je ochrana sluchu a služby pro sluchově postižené. Mým pojítkem s muzikoterapií je moje vášeň, což je zpěv ve vícehlase. Od roku 2017 organizuji v Plzni a okolí pravidelné otevřené hudební dílny pod názvem VÍCEHLAS.

Absolvovala jsem řadu pěveckých a hudebních workshopů: Letní týdenní dílna afrických rytmů a polyfonií s Anitou Daulne a Tomášem Kerlem, workshop jazzové interpretace s Mirkou Novak, workshop Smyčkování a práce s loopstationem s Ridinou Ahmedovou, víkendový workshop Tradiční bulharské vícehlasy s Dessislavou Stefanovou z London Bulgarian Choir, týdenní Letní dílnu kruhových písní a improvizace s Manu Domergue a Igorem Hnydynem, workshop s brumlistou Petrem Jasinčukem, hlasový workshop Hlas jako zvučící vztah s Ridinou Ahmed, workshop "Objev svůj hlas!" s Mirkou Novak, projekt Zpěvomat s Petrem Vášou, třídenní workshop Gospel (až) na dřeň pod vedením Davida Daniela a Gabi Gasior, 2 x workshop Mirky Novak Zpívejme společně aneb sbor trochu jinak, čtyřdenní workshop s Yellow Sisters

Působnost místní: Plzeň (Plzeň Zastávka, Prostor Spirála) a okolí

Působnost odborná: od roku 2017 organizuji v Plzni a okolí "zpívárnu" nazvanou VÍCEHLAS. Jedná se o otevřenou skupinu pro zpěv ve vícehlase se zaměřením na lidovou hudbu, a cappella zpěv a improvizaci, kam si může přijít zazpívat každý, kdo má potřebu a chuť zpívat. Smyslem těchto setkání je zažít a užít si radost ze souznění hlasů a společného muzicírování a zároveň objevovat a rozvíjet svůj tvůrčí potenciál. Inspiraci čerpám především z lidové hudby zejména slovanského kulturního okruhu. Nepracuji s notami, nýbrž v duchu ústní tradice, se zapojením celého těla. Program mých dílen zahrnuje probuzení těla a hlasu, rytmická cvičení, zpěv lidových písní z různých koutů světa v unisonu i vícehlase, kánony, quodlibet, a cappellové skladby, rytmicko – melodické hříčky s prvky body percussion, kruhové písně a vokálně - instrumentální improvizace, zhudebňování textů atp. Každý může přinášet svoje hudební nápady a hned si je vyzkoušet, bez obav z hodnocení.

Cílová skupina: skupinová práce (6 – 20 osob) s mentálně a duševně zdravými jedinci

Věkové zaměření: mládež od cca 15 let, dospělí a senioři

Jazyk: čeština, angličtina

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 775 313 003

Web: https://www.vicehlas.cz

Facebook: VÍCEHLAS

Additional Info

  • Typ členství v CZMTA: Neprofesní členové
  • Místní působnost: Plzeňský kraj
  • Cílová skupina: Zdravé osoby
  • Věkové zaměření: Puberta / dospívání, Dospělý, Senior