Možná jste už zaregistrovali, že se blíží Světový den muzikoterapie 1. března, o kterém jsem informovala na podzimní Valné hromadě. Protože i naše asociace je členem Světové federace muzikoterapie (WFMT), rádi se k tomuto dni připojujeme. A jak bude probíhat? Cílem je oslavit tento den co největší podporou a obhajobou oboru muzikoterapie na platformách sociálních sítí (FB CZMTA https://www.facebook.com/czmta/, web CZMTA http://www.czmta.cz/).

Pokud byste se rádi přidali k celosvětové muzikoterapeutické komunitě také individuálně za sebe, v souladu s dohodnutým postupem WFMT na sociálních sítích to můžete udělat takto:

Sdílejte 1. března 2018 na sociálních sítích podle svého výběru příspěvky týkající se muzikoterapie:

- fotografie nebo videa vás, vašich hudebních nástrojů, pracovního prostoru, vás a kolegů, nebo komentáře, proč jste si vybrali a děláte zrovna muzikoterapii… (fotky/videa s klienty podléhají nařízení o ochraně osobních údajů)

- odborné texty, články nebo zprávy týkající se muzikoterapie k vytvoření publicity a obecného povědomí o muzikoterapii a její důležitosti

- nabídněte své odborné znalosti formou otázek a odpovědí – soukromě nebo přes média

- propagujte vzdělávání v muzikoterapii

- muzikoterapeutické příběhy nebo písně on-line

- sdílejte logo Světového dne muzikoterapie (v příloze mailu)

- sdílejte příspěvky jiných kolegů týkající se muzikoterapie

- přidejte #WorldMusicTherapyDay

Příprava WFMT na oslavu Světového dne muzikoterapie je už od konce podzimu v plném proudu a je skvělé, že můžeme být součástí živé světové sítě muzikoterapeutů a sdílet s nimi své zkušenosti. Hlavním smyslem oslav je však především podpora a popularizace oboru, který si stále buduje svou pozici napříč zeměmi po celém světě. Nezapomeňte se podívat také na oficiální stránky světového dne http://www.worldmusictherapyday.com/ - najdete na nich všechny asociace, které se k oslavám připojují, a můžete se dovědět něco vice. Oficiální stránka WFMT je http://www.wfmt.info/.

Mgr. Anna Neuwirthová, Ph.D.
jednatelka CZMTA ve WFMT

LOGO Světový den MT