Srdečně zveme k podpoře a osvětě muzikoterapie prostřednictvím aktivit v souvislosti s 3. Evropským dnem muzikoterapie, který vyhlašuje Evropská muzikoterapeutická konfederace (EMTC) a který je stanoven na 15. listopadu 2016.
Aktivity mohou být realizovány v týdnu před nebo po tomto dni.

Téma: Zvuky změn (Sounds of change)

Téma se týká možnosti muzikoterapie podpořit změny v každém z nás. „Muzikoterapie může měnit člověka pomocí zvuků: rytmu a melodie našich hlasů a těl nebo hudebních nástrojů. (…)“ Více na http://www.musictherapyday.com/what.

Vaše aktivity mohou být velmi různorodé od otevřených dveří, konání workshopů, konferencí, programy pro veřejnost a další. Zde http://www.musictherapyday.com/theme/sounds-of-change-2016 je připravená nahrávka a zde http://www.musictherapyday.com/images/EMTD/sheetmusic/The-sounds-of-change_theme-song-european-music-therapy-day-2016.pdf text a akordy  písně The sounds of change, kterou můžete využít (v originále nebo přeloženou do češtiny).
Lze připravit a zaslat také vlastní video upoutávku.

Bližší informace a instrukce naleznete na http://www.europeanmusictherapyday.com/

Pokud máte zájem zorganizovat akci k Evropskému dni muzikoterapie, zašlete následující informace o vaší aktivitě zástupci EMTC za Českou republiku Markétě Gerlichové na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Informace budou uvedeny v odkazu akce na http://www.europeanmusictherapyday.com/activities/33-czech-republic

Ti, kteří chtějí pořádat akci ve spolupráci s CZMTA, prosím zašlete svůj návrh do 2. října 2016, aby Váš příspěvek stačila schválit Rada CZMTA, která zasedne dne 3. října. Ostatní prosím zašlete své návrhy do 15. října. Na později zaslané příspěvky nebude brán zřetel.

Nutné informace o vašem příspěvku k Evropskému dni muzikoterapie:

1. Přesná adresa místa, kde se bude vaše akce konat
2. Jméno organizátora, zodpovědné osoby (ev.web.stránky)
3. Název akce
4. Plakátek k akci