rok se s rokem sešel, blíží se 1. března, a opět slavíme Světový den muzikoterapie. Protože jsme součástí celosvětové sítě muzikoterapeutů, ráda tuto skutečnost připomínám. Smyslem tohoto dne je podpořit a popularizovat obor muzikoterapie. K tomu patří také ukázat, jaký smysl a efekt má, když používáme hudbu jako expresivní terapeutickou cestu. Ze zkušeností víme, jak důležité je ukázat a vysvětlit, čemu co slouží, aby také ti, kdo nemají kontakt s oborem, porozuměli jeho významu. Proto vás všechny zvu, abyste se připojili - způsobem, který je vám nejpříjemnější. Účast je volitelná; pomůže však zviditelnit nejen obor, ale i vaši práci.

Jak se zapojit? Jednoduše, na sociálních sítích! Tip, co lze sdílet v příspěvcích, například:

a) Fotky vás, vašich hudebních nástrojů, pracovního prostředí atp. s komentářem, proč se věnujete muzikoterapii.

b) Fakta o muzikoterapii (texty, články, anotace, kazuistiky atp.)

c) Aktualizovat statusy s vazbou na muzikoterapii.

d) Uveřejnit novinky z oblasti muzikoterapie.

e) Uvést otázky a odpovědi týkající se muzikoterapie.

f) Webové odkazy na texty, blogy, videa atp., které se zabývají MT.

g) Vaši hudební tvorbu, která se přímo váže k muzikoterapii.

h) Fotografie a videa z praxe, nebo různých událostí (GDPR!), atp.

Když přidáte ke zveřejněnému postu hashtag #WorldMusicTherapyDay, pomůže to kolegům od nás i ze světa najít vaše příspěvky.

Pokud už jste na datum 1. března připraveni a organizujete zajímavou událost, neváhejte sdílet své akce s námi - rádi je zveřejníme na FB CZMTA, stejně jako vaše příspěvky (prosím o zasílání odkazů na adresu rada@czmta, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo do zpráv na FB CZMTA).

Napojte se jednoduše v tento den na světovou muzikoterapeutickou síť a dejte vědět o tom, co děláte. Podpořme společně muzikoterapeutickou komunitu v České republice. Za všechny příspěvky předem díky!

Anna Neuwirthová,

jednatelka ve WFMT